IMG_3151

Zhubněte a omládněte díky proteinovým nápojům s kolagenem

Co je kolagen a kdy ho ztrácíme? 

Už jsme si o tomto tématu psali, ale informací o této skvělé látce není nikdy dost.

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina známá díky svým účinkům proti bolesti kloubů. Také napomáhá tomu, aby zůstala pleť a pokožka pružná. Kdo z nás by nechtěl zůstat věčně mladý a zdravý, že? 

Zatímco novorozenci mají kolagenu nejvíce, věkem se jeho produkce zpomaluje. Od 20. roku života tvorba kolagenu postupně klesá – okolo 1,5% ročně, až ho tělo úplně přestane vyrábět.

Děje se tak po dosažení věku 30 let, a právě ztráta kolagenu se odráží na těle vráskami, bolestí svalů a kloubů, únavou a pomalým hojením ran. Nevím jak vy, ale já jsem již dávno ve věku, kdy kolagen užívám denně. 

A jaké jsou vlastně účinky kolagenu?  

  • Zpomaluje stárnutí a navrací pleti elasticitu, to je to nejúžasnější
  • Zmírňuje bolest kloubů
  • Pomáhá budovat svaly a spalovat tuk
  • Redukuje celulitidu a strie – jelikož kolagen podporuje obnovu vláken ve vysoké míře, a tím ovlivňuje vzhled celulitidy a strií na kůži. Přestože je neodstraní na 100%, pomáhá udržet strukturu kůže pevnější a pružnější.
  • Slouží jako prevence před srdečními onemocněními – i v tepnách a cévách se vyskytuje kolagen, jehož nedostatek způsobuje jejich křehkost a zužování
  • Zpevňuje krásně nehty a podporuje růst vlasů
  • Stavebním kamenem vlasů, nehtů i zubů je kolagen. Jeho dostatečný příjem pomáhá nehtům a vlasům růst a zároveň je posiluje.

Kolagen a jeho užívání

Pokud ještě váháte, zda je pro vás kolagen vhodný výživový doplněk, možná vás přesvědčí fakt, že právě v létě je u mě favoritem.

Oblíbila jsem si nadupanou kombinaci  10.000 mg vysoce vstřebatelných kolagenních peptidů prvotřídní značky Peptan®, vitaminů B2, C a stopových prvků selenu a zinku.

Proteinový drink s kolagenem firmy mcePharma ve formě osvěžujícího nápoje, který jednoduše připravím přidáním vody, získám skvělou svačinku nebo doplnění snídaně. Prodávají ho ve dvou příchutích – kakao a tropic, který je více osvěžující.

Proteinový drink s kolagenem přidávám také do svých smoothie nápojů, které piju jako dopolední svačinku. Skvělé je, že tento nápoj obsahuje 17 gramů bílkovin, pouze 4 gramy sacharidůz toho pouhý 1 gram cukru a tuku! 

Comments are closed.