Obrázek1

Už jste slyšeli o žlutém zázraku kurkuma?

Přináším několik základních informací kurkumě a kurkuminu, který je dnes velice populární.

Kurkuma už dlouho není vnímána jen jako žluté přírodní barvivo z kořene indického šafránu, nebo jako tradiční součást koření kari. Tento rostlinný výtažek, lidstvu známý již po tisíce let, je dnes chápán jako superpotravina s mnoha pozoruhodnými a pozitivními účinky na lidské tělo.

Biologicky aktivní složkou kurkumy je kurkumin, který je ve velké míře zodpovědný za antioxidační působení kurkumy a její posilující vliv na imunitní systémči tlumící účinky na proces zánětu.

Je vědecky prokázáno, že přispívá k dobrému stavu nervové soustavy. Chrání nervové buňky před poškozením a podporuje jejich obnovu, čímž zpomaluje rozvoj neurodegenerativních onemocnění jako jsou Parkinsonova a Alzheimerova nemoc neboroztroušená skleróza.  Kurkuma také blokuje některé mechanismy, které vedou k propuknutí rakoviny.

Protizánětlivé účinky kurkumy mají příznivý vliv na zažívací ústrojí (podporuje činnost jater, žlučníku, žaludku a tím zlepšuje trávení), oběhovou soustavu a také na pohybový aparát– především na klouby a kosti.

Podle vědeckých studií kurkumin rovněž omezuje tvorbu glukózy v lidském těle, což může mít zásadní vliv proti rozvoji cukrovky.

Samotný kurkumin, a stejně tak kurkuma, jsou ovšem látky vysoce nerozpustné ve vodě. Lidské tělo tak stojí před výzvou, jak účinně vstřebat kurkumu, aby ji mohlo následně efektivně využít.

Osobně pravidelně jím prověřený a zaručeně vstřebatelný kurkumin, který byl vinut ve spolupráci s Univerzitou Karlovou, ve formě tablet rozpustných v ústech. Můžete ho najít na e-shopu: www.mcepharmashop.cz 

Tags: No tags

Comments are closed.