73aa1419-e692-44ed-aa37-e961eba44e26

Hladká pleť je snem každé ženy, dnes dokonce i mnoha mužů. Jenže vrásky si nevybírají a dříve či později se objeví u každého. 

Dá se s nimi ale účinně bojovat, jen vědět jak!

Lidská pokožka má řadu funkcí – chrání před nebezpečným UV zářením, před působením škodlivých látek či před vniknutím mikroorganismů.
Vznik vrásek, tedy stárnutí – závisí na mnoha faktorech. Některé z nich neovlivníme, protože jsou nám geneticky dané, jiné ale souvisí s naší životosprávou, s vnějším prostředím a to ovlivnit můžeme.

Životosprávou proti vráskám

Rozlišujeme tři typy vrásek – velmi jemné vrásky, které se u žen objevují kolem třicítky. Jsou způsobeny zhoršujícími vlastnostmi elastických vláken a vymizí, pokud se kůže vypne.

Dalším typem jsou tzv. vryté vrásky, které se objevují především na krku a kolem očí.

Poslední skupinou jsou rýhovité hluboké vrásky, které mají vztah k mimice obličejových svalů. I těm se dá alespoň částečně bránit.

Jak? Výživou, správnou životosprávou. Důležitý je dostatek tekutin, vlákniny, ovoce a zeleniny, kvalitních tuků, pohybu a spánku.

Rady Active Lady jak bojovat s vráskami:

  • Velmi dobré jsou antioxidanty ve formě doplňků stravy – můžete zvolit Resveratrol, já doporučuji kvalitní trans-Resveratrol od firmy mcePharma v prášku, který nemusíte polykat a uvolňuje se přímo v ústech. Zdrojem Resvertrolu je například hroznové víno.
  • Pleti uděláte dobře, když si občas pochutnáte na klíčcích, sezamových semínkách či na mořských plodech. Obsahují totiž kvalitní tuky, které naše kůže potřebuje.
  • Vyhýbejte se alkoholu, zato pijte zelený čaj, který obsahuje polyfenoly, jenž působí jako významný antioxidant. Já zelený čaj piju každé ráno. Antioxidanty chytají volné radikály a tím snižují poškození buněk.
  • Kolagen v krému nebo zevnitř? Pokud vás trápí vrásky a nechcete se podrobit některému ze zákroků plastické chirurgie či korektivní dermatologie, doporučuji místo drahých krémů vyživit pokožku zevnitř, je to mnohem účinnější než krémy. Já používám vysoce vstřebatelné kolagenní peptidy od mcePharmy, vybrala jsem si tento typ ve formě kolagenních peptidů, protože jsou prokazatelně vstřebatelné ve srovnání s nativním kolagenem. Kolagenní peptidy viditelně omlazují pleť, hydratují jí a zpevňují, redukují tvorbu vrásek, regenerují pleť. Je fajn trochu zastavit čas, no ne?

A jak bojujete s vráskami vy?

Tags: No tags

Comments are closed.